Battlefield Heroes

Informace o hře Battlefield Heroes

Spoustu informací o hře najdete na webu Battlefield Heroes Info

Battlefield Heroes je bezplatná multiplayerová hra v komiksovém (cartoon) stylu. Byla představena v roce 2009 společností Electronic Arts, která kromě herní série Battlefield uvedla i další velmi známé série jako jsou např. Need for Speed, The Sims, Command & Conquer, FIFA a další tituly jako např. Crysis, Dead Space nebo Medal of Honor.

Jedná se o akční střílečku, kde se však tvůrci nesnažili napodobit realitu, ale pojali hru tak, že je velmi srandovní a tedy i zábavná. Každý hráč si může vytvořit svého hrdinu přesně podle svých představ. Od zvolení vzhledu hlavy (barva pleti, vlasy, vousy) až po nepřeberné množství oblečení. Za oblečení se však musí platit. Stejně tak si můžete koupit různé emoty, kterými můžete dát soupeři nebo spoluhráči najevo jakou máte náladu nebo např. naznačit co máte v plánu popř. třeba jen tak zahrát na nějaký hudební nástroj.

Hraním se vám zvyšují experience (zkušenosti) a tím má váš hrdina vyšší a vyšší úroveň. Dosáhnutím určitých úrovní získáváte body, za které si můžete pořizovat (zdarma) různé speciální schopnosti (v závislosti na typu vojáka např. hod granátem, zápalným sudem, neviditelnost, zesílení účinnosti zbraně atp.). Za hraní a plnění určitých misí máte další druh bodů, které můžete měnit za oblečení, lepší zbraně nebo tzv. widgety, díky kterým se můžete např. uzdravovat, opravovat vojenskou techniku (džíp, tank, letadlo a protiletadlové dělo), házet nožem, házet výbušný kanystr s benzínem a mnoho dalšího. Použití těchto předmětů je omezeno časově nebo počtem použití. Ve hře je ještě jeden druh bodů, který si však musíte kupovat za skutečné peníze. Za tyto body je pak možné koupit si různé věci (oblečení, zbraně, widgety) na trvalo.

Minimální hardwarové požadavky

  • Operační systém: Windows XP
  • CPU: Intel Pentium 4 nebo AMD Athlon 1.0 GHz
  • RAM: 512 MB (pro Windows Vista spíše 1GB)
  • Grafická karta: 64MB (AGP nebo PCIe), DirectX kompatibilní, Pixel shader 2.0
  • Zvuková karta: DirectX 9.0c kompatibilní
  • Prostor na HDD: 1GB
  • Internetové připojení: rychlost 256kbit a typ kabelové, DSL nebo podobné

Ukázka hraní Battlefield Heroes